Wypożyczanie skutera wodnego

Do wypożyczenia skutera  wodnego potrzebne jest okazanie dowodu tożsamości, opłacenie kaucji oraz podpisanie umowy. Aby samodzielnie pływać na skuterze wodnym niezbędne są również odpowiednie uprawnienia – minimalnie sternika motorowodnego.

Do skutera w wypożyczalni otrzymujemy kapok. Jeżeli chcemy wypożyczyć skuter na dłużej lub przewieźć go gdzieś dalej, w dobrych wypożyczalniach, w ramach ceny dostaniemy również przyczepę.
Czasami wypożyczalnie w ramach swojej działalności oferują również wypożyczenie samochodu z hakiem. Oczywiście, przed wypożyczeniem warto dokładnie obejrzeć sprzęt – skuter i przyczepkę i odnotować ewentualne uszkodzenia. Dzięki temu będziemy mieli jasną sytuacje w momencie oddawania.

Pomysł na rejs


Przed wypożyczeniem skutera wodnego, jeżeli nie będziemy go używać w okolicy w której umiejscowiona jest wypożyczalnia, warto zorientować się jakie są możliwości pływania.
Jest wiele miejsc w których nie wolno pływać na skuterach – strefy ciszy, zakazy pływania przy wykorzystaniu silników, rezerwaty. Dodatkowym problemem może okazać się zwodowanie skutera wodnego.
Brak podjazdu do lustra wody lub grząski teren może uniemożliwić nam zwodowanie skutera wodnego.
Tak więc warto zawczasu dowiedzieć się w miejscowym urzędzie gminy, gdzie zlokalizowane są strefy ciszy i rezerwaty oraz czy na danym akwenie nie ma zakazu pływania z wykorzystaniem silników spalinowych.
Jeżeli chodzi o dogodne podjazdy można skorzystać z google Earth lub osobiście wybrać się na rekonesans.

Jaki bagaż mogę ze sobą zabrać na skuter wodny?


Skuter wodny posiada dość ograniczoną przestrzeń ładunkową. Z tego powodu najlepiej zaplanować  wcześniej rejs i ograniczyć się do rzeczy, które są niezbędne.
Do pakowania ekwipunku najlepiej wykorzystać specjalne wodoodporne worki.

Jak przygotować się do pływania na skuterze wodnym?


Do pływania na skuterach wodnych zdecydowanie najlepsza jest pianka, chroni ona przed wyziębieniem, ale również w drobnym stopniu zabezpiecza skórę przed urazami, czy też otarciami. Warto również zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej takie z zabezpieczeniem przeciwko spadaniu. Można również zadbać o rękawiczki, zabezpieczą one dłonie przed otarciami.

Wyszaleć się? rodzinnie?


Jaki skuter wybrać? Wszystko zależy jak planujemy wypoczynek. Gdy będziemy pływać samodzielnie, ekstremalnie, warto wybrać mocniejszy skuter wodny.
Gdy zamierzamy zwiedzać okolicę z rodziną, lepsze będą większe i wygodniejsze skutery.
Ale gdy chcemy poszaleć z rodziną, to też się da, do skuterów można dodatkowo wypożyczyć różnego rodzaju dmuchańce, banany, deski lub narty wodne.

Zapraszamy do naszej wypożyczalni.