Akcesoria do skuterów wodnych

Szukałeś najlepszego skutera wodnego. Poznałeś marki, modele, silniki i ich moce, wyposażenie. W końcu wybrałeś. Niestety to nie koniec. Aby czerpać pełną radość z użytkowania wybranego sprzętu, musisz jeszcze dobrać odpowiednie wyposażenie.

Oczywiście na początku pianka, na ten temat mamy cały gotowy tekst do przeczytania TUTAJ (Wybór pianki na skuter wodny). No i oczywiście kamizelka asekuracyjna.
Ale to dopiero pierwszy krok.
Na pewno przyda ci się dobra zrywka, bywa ona na wyposażeniu nowych skuterów, ale nie zawsze. Warto zadbać o jej długość i elastyczność.
Oczywiście podstawa to przyczepa do transportu, pisaliśmy na temat przewożenia skuterów wodnych: Transport skutera wodnego. Oprócz przyczepy przydał by się pokrowiec i do transportu i do przechowywania skutera wodnego w zimę oraz odpowiednie pasy transportowe.
Z przydatnych akcesoriów na pewno nie można zapomnieć o kotwicy lub lince cumowniczej (z odpowiednim obciążnikiem).

Jeżeli cumujemy często w marinach to warto zaopatrzyć się w odbojnik
Mało docenianym oprzyrządowaniem jest worek wodoszczelny – wozimy ze sobą kluczyki z pilotem, telefon, portfel – więc warto aby to nie zamokło.
Jeżeli pływamy w grupie na dłuższe wyprawy lub lubimy połowić  dobrym gadżetem będzie chłodziarka.
A to dopiero początek – dodatkowe kanistry, uchwyty do mocowania lin holowniczych, dmuchańce, narty i deski… oraz wiele innych ciekawych dodatków.

A na koniec zostają jeszcze kosmetyki oraz inna chemia do pielęgnacji i konserwacji. A o tym możesz przeczytać w dwóch innych tekstach na ten temat:

Przygotowanie skutera wodnego do sezonu

Zimowanie skutera wodnego

Dla tego warto się zastanowić przed zakupem i może skorzystać z dobrej wypożyczalni, która zapewnia wszelkie akcesoria i właściwy serwis. A po tym kompletować własny sprzęt do pływania na skuterze wodnym.


Zapraszamy do kontaktu z naszą wypożyczalnią